UŽSIENIO KALBŲ DAUGUMA EUROPIEČIŲ MOKOSI JAU PRADINĖJE MOKYKLOJE

Europos Sąjungos šalyse net 84 procentai pradinių klasių mokinių mokosi vienos arba daugiau užsienio kalbų. Taip skelbia Eurostato duomenys.

Anglų kalba yra laikoma pagrindine užsienio kalba, jos mokosi beveik 17,5 milijono moksleivių. Prancūzų kalba – antra pagal populiarumą – jos mokyklose mokosi šiek tiek mažiau nei milijonas vaikų. Trečioje vietoje lieka vokiečių kalba, kuriai dėmesį skiria 700 tūkst. pradinukų.

Kipre, Liuksemburge, Maltoje ir Austrijoje vienos arba dviejų užsienio kalbų mokosi visi mokiniai. Užsienio kalbą taip pat kremta beveik visi Kroatijos, Ispanijos ir Prancūzijos pradinukai. O štai Lietuvoje kitos kalbos mokosi apie 70 procentų pradinių klasių mokinių.

Kaimyninės šalys – Estija ir Latvija – pagal šį rodiklį lenkia Lietuvą. Estijoje užsienio kalbos mokosi 77 procentai pradinukų, o štai Latvijoje – beveik 90 procentų, skelbia Eurostatas. Abiejose šalyse didelė dalis mokinių taip pat mokosi ir antros užsienio kalbos (Latvijoje – 15 proc., o Estijoje – 47 proc.), o Lietuvoje tokių mokinių – vos pusė procento.

Visą straipsnį skaitykite: www.bernardinai.lt

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.