Tyrimas: homofobinės patyčios mokyklose paplitusios, bet neatpažįstamos

Ketvirtadalis mokytojų, dalyvavusių Diversity Development Group apklausoje, sako, kad homofobinės ir transfobinės patyčios yra paplitusios Lietuvos mokyklose. Tiesioginių susitikimų metu mokytojai, tėvai ir moksleiviai teigė, kad šis procentas yra didesnis. Jų nuomone – homofobinės ir transfobinės patyčios yra kasdienės ir dažniausiai pasireiškia žeminimu, juokais, neigiamais komentarais, o kartais – fiziniu smurtu, moksleivių atstūmimu.

2018 metais atliktas tyrimas apibendrino anksčiau atliktas analizes ir apklausė mokytojus, o siekiant detalesnių vertinimų, tyrėjai susitiko su moksleiviais, mokytojais, tėvais bei švietimo darbuotojais.

Panašus tyrimas buvo atliktas ir Kipre bei Graikijoje. Graikijos mokytojai labiau nei Kipro ar Lietuvos laiko paplitusiomis homofobines ir transfobines patyčias, taip mano 53% Graikijos, 21% Kipro ir 25% Lietuvos mokytojų. Visose trijose šalyse mokytojai teigė, kad labiausiai mokyklose paplitusios patyčios yra iš mokinių, turinčių antsvorį (CY-69%, GR-65%, LT-42%), mokymosi sunkumų (CY – 51%, GR – 76%, LT – 42%). Lietuvos mokytojų manymu, dažnai tyčiojamasi ir iš vaikų, kurių šeimos yra nepasiturinčios CY-34%, GR-30%, LT-46%. Graikijoje ir Kipre paplitusiomis laikomos patyčios ir iš mokinių iš migrantų šeimų (CY – 54%, GR – 65%, LT – 4%).

Taip pat, visose trijose valstybėse nurodoma, kad dažnai tyčiojamasi iš vaikų, kurie neatitinka tradicinio berniuko ar mergaitės įvaizdžio. Tiesa, šios patyčios mokytojų daug labiau atpažįstamos Graikijoje ir Kipre nei Lietuvoje, atitinkamai 73%, 71% ir 29% mokytojų laiko jas paplitusiomis.

Visą straipsnį apie atliktą tyrimą skaitykite: http://manoteises.lt/straipsnis/tyrimas-homofobines-patycios-mokyklose-paplitusios-bet-neatpazistamos/

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.