TED – 10 geriausių pranešimų apie mokyklą

Kviečiame susipažinti su pažangiomis idėjomis:

https://www.ted.com/playlists/124/ken_robinson_10_talks_on_educ

Apie TED

TED yra ne pelno siekianti organizacija, pasišventusi šūkiui – „Idėjos, kurias verta skleisti“. 1984 m., 4 dienų trukmės konferencija Kalifornijoje tapo šios organizacijos gimimo atskaitos tašku. Iki dabar TED smarkiai išaugo ir labiau nei bet kada siekia palaikyti pasaulį keičiančias idėjas ir iniciatyvas. Tam net buvo įsteigtas specialus apdovanojimas „TEDPrize“, leidžiantis savo idėjomis tikintiems žmonėms pradėti jas realizuoti. 2016 m. apdovanojimas skirtas antropologijos profesorei Sarahai Parcak.

TED konferencijoje skaityti pranešimus kviečiamos iškiliausios, daugiausiai nuveikusios pasaulinio garso asmenybės. Jų pasisakymai yra filmuojami ir vėliau patalpinami interneto svetainėje TED.com. Ten esančius pranešimus peržiūrėti galima nemokamai. Vieni garsiausių TED pranešėjų yra: Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Seras Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozis Okonjo – Iwaelas, Isabel Allende ir Jungtinės Karalystės Ministras Pirmininkas Gordon Brown.

Kasmetinė TED konferencija vyksta Longbyče, Kalifornijoje. Ji taip pat pertransliuojama ir Palmspringse.

Be to, rengiamos ir 5 dienų konferencijos „TEDGlobal“. Pirmą kartą tokia konferencija įvyko 2005 m. Oksforde, Jungtinėje Karalystėje. Vėliau jos vieta kasmet kito. Pavyzdžiui, 2014 m. renginys  įvyko Rio de Žaneire.

TED informacijos sklaidos iniciatyvoms priklauso bendradarbiavimas su „Open Translation Project“.Tai įrankis, kuris savanoriams iš viso pasaulio leidžia subtitruoti „TEDTalks“ pranešimus.

Taip pat yra įkurta ir „TEDFellows“ programa, kuri padeda novatoriams iš viso pasaulio tapti TED bendruomenės dalimi ir leidžia padidinti žmonių vykdomos veiklos bei projektų poveikį aplinkai.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.