PASAULIS, KURĮ PAVELDĖS MŪSŲ VAIKAI, GIMSTA ŠIANDIENOS MOKYKLOSE

Gruodžio 7 dieną lordas rabinas Jonathanas Sacksas kalbėjo Kenterberio arkivyskupo inicijuotuose debatuose apie švietimo vaidmenį kuriant klestinčią ir išsilavinusią visuomenę. Dalinamės rabino kalba. 

Mano lordai. Esu labai dėkingas Kenterberio arkivyskupui už inicijuotus debatus apie klausimą, kuris yra gyvybiškai svarbus, jei norime, kad mūsų vaikų ir anūkų ateitis būtų klestinti. Mano lordai, leiskite man kalbėti asmeniškai kaip žydui. Kažkas mano tikėjime mane paliečia labai giliai ir užkabina pačią šio klausimo esmę. Mūsų tautos istorijos pradžioje Mozė subūrė izraelitus prieš pat išėjimą iš Egipto.

Jis nekalbėjo apie ilgą kelionę į laisvę. Jis nekalbėjo apie žemę, kurioje teka pieno ir medaus upės. Tačiau jis pakartotinai vis atsigręždamas į plačius ateities horizontus kalbėjo apie tėvų pareigą lavinti savo vaikus. Tą patį jis padarė ir savo gyvenimo pabaigoje įsakydamas: „Paimk į širdį šiuos žodžius, kuriuos tau šiandien įsakau. Įdiek juos savo vaikams. Kartok juos, kai esi namie ir kai keliauji, kai guliesi ir kai keliesi.“

visą straipsnį skaitykite čia: http://www.bernardinai.lt/

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.