Įvyko konferencija, skirta Patyčių prevencijai

Praėjusį penktadienį, sausio 18 d. įvyko konferencija, skirta patyčių prevencijai: „Patyčių prevencijos programos metodikos ir

priemonių perdavimo švietimo pagalbos darbuotojams“. Konferencijos organizatoriai subūrė švietimo pagalbos specialistus iš visos Lietuvos, kad supažindintų su vykdomais projektais ir naujais būdais kovoti prieš vaikų patyčias. Renginys vyko „Karolinos viešbutyje“ Vilniuje, sulaukta apie 250 dalyvių iš švietimo institucijų ir jaunimo organizacijų. Konferenciją organizavo „Respublikiniai Būsto ir valdymo priežiūros rūmai“ kartu su Užupis Creative Cluster ir Vilniaus Geležineklių transporto ir verslo paslaugų mokykla. Rengėjai buvo maloniai nustebinti žmonių aktyvumo: susirinko dalyviai ne tik iš didžiųjų miestų, bet ir iš tolimiausių šalies miestelių.

Konferencijos metu bus pristatyta inovatyvi mokomoji sistema – žaidžiamasis simuliatorius ir nauja patyčių prevencijos metodika. Šiomis priemonėmis intensyviai siekiama mažinti patyčias bei psichologinį smurtą Lietuvos švietimo įstaigose: gimnazijose, vidurinėse ir pagrindinėse mokyklose, vaikų namuose ir dienos centruose bei kitose institucijose. Patyčių prevencijos programa labiausiai nukreipta į 9 – 10 klasės moksleivius ir sudėtingą paauglystės laikotarpį, tačiau psichologinio smurto problemos išlieka aktualios visu vaiko raidos metu ir net suaugus.

Konferenciją pradėjusi Užupis Creative Cluster komunikacijos vadovė Jūratė Bakaitė kartu su organizatoriumi Aurimu Zakšausaku pristatė inovatyvią mokomąją sistemą – žaidžiamąjį simuliatorių ir naują patyčių prevencijos metodiką, nagrinėtas technologinis perversmas patyčių prevencijoje. „Vaikų linijos“ projektų koordinatorė Ivona Suchodolska pristatė kampaniją „Be patyčių“. Renginio metu supažindinta su programa „Olweus“, ją plačiau pristatė patyčių prevencijos programos vyresnioji instruktorė Ieva Dulinskaitė. Išsamiai patyčių reiškinį konferencijoje nagrinėjo lektorė Anna Sucholčiuk. Pozityvią discipliną pristatė psichologė Kristina Matijošaitienė, „Gelbėkit vaikus“ atstovė. Konferencijos metu organizuotos kūrybinės dirbtuvės, įtraukiančios kiekvieną konferencijos dalyvį, skatinta išsakyti idėjas ir asmeninę nuomonę. Dirbtuves vedė klinikinė psichologė ir lektorė Vaida Jasiulevičienė. Dalyviai galėjo aptarti naujoves ir pabendrauti per kavos pertraukėles ar pietų metu.

Konferencijos dalyviai aktyviai domėjosi, kaip įdiegti mokomąją medžiagą mokyklose, kokių techninių priemonių reikėtų, ar tai būtų mokama. Dauguma svečių sutiko, kad patyčios mokykloje – aktuali tema, ir prašė suteikti daugiau informacijos, pasidalinti metodine medžiaga. Švietimo specialistai teigė, kad patyčių problema mokyklose itin didelė, šiuo metu sunkiausia suvaldyti patyčias elektroninėje erdvėje, socialiniuose tinkluose, kur bet kokia pateikta informacija yra vieša, o vaikams dažnai pritrūksta patirties ir atsakomybės suvokiant, kad vieši pasisakymai – ne žaidimų dalis.

Konferencija siekta žinią apie inovatyvią ir alternatyvią kovos su smurtu metodiką paskleisti kaip galima plačiau, pradėti taikyti greitai ir efektyviai. Norima, kad įgytas teorines žinias švietimo specialistai pritaikytų savo darbo vietose. Kiekvienam dalyviui buvo įteiktas neformalaus ugdymo pažymėjimas.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.